Trikvetra

Sme dobrovoľné záujmové združenie ľudí a ich priaznivcov.

Venujeme svoju pozornosť prepojeniu človeka s prírodou v každodennom živote. Rozhodli sme sa tento priestor venovať všetkým vekovým kategóriám, od tým najmenším z nás až po tých skôr narodených.

Je dávnou pravdou, že deti sú našou budúcnosťou.

Preto je dôležité, aby vyrastali s poznaním aká je príroda dôležitá pre našu existenciu. Snažíme sa im to priblížiť cez rozprávky v knižkách, či na divadelných doskách, alebo v tvorivých dielňach. :-)

Projekt S deťmi za prírodou je ako stvorený pre deti, ich rodičov, či prarodičov no tiež škôlky i školy, ktoré sú ochotné rozvíjať tento projekt spolu snami.


Každý z nás potrebuje miesto, kde si oddýchne, dobije baterky a kde môže byť sám sebou.

Pre niekoho je takým miestom nákupný dom, kino či "kutilská" miestnosť, pre iného les, jazero prípadne záhrada. V projekte Žijem v štýle Eko sa zaoberáme štúdiom technológií, získavaniu hodnotných skúseností v oblasti staviteľstva ohľaduplného k prírode či už mestskej alebo vidieckej komunite. Ukážeme si ako si urobiť návrh záhrady či záhradného domčeka, ako ho zakomponovať do reálneho prostredia a zároveň zosúladiť s vlastným životným štýlom, ktorý vedieme.

 

Pre skvalitnenie životného prostredia je potrebná komunita, ktorá sa zaujíma o svoje okolie.

Obyvatelia každého z panelákov sú síce komunitami sami o sebe, často však bez motivácie stretávať sa a diskutovať o tom, čomu sa venujú, ako sa im darí a či by vedeli prispieť k tomu aby miesto, kde chodia často len prespávať mohli predsa len s hrdosťou volať domovom. V projekte Ostrovy regenerácie prichádzame s myšlienkou vytvorenia trvale udržateľných oddychových záhrad, kde si prídu na svoje všetci tí, ktorí potrebujú vyčistiť hlavu od každodenných starostí vyvetrať svoje ratolesti, alebo len tak posedieť v príjemnom prostredí.