Sme Občianske združenie Trikvetra a venujeme sa rôznym oblastiam života.

Hlavným cieľom nášho združenia je zvyšovať povedomie ľudí, t. j. aby sa lepšie správali tak k prírode, ako aj k sebe samým, a aby našli spôsoby, ako odbúrať stres z každodenného života.

Našimi projektami podporujeme ľudí pri plnení svojich snov, podieľame sa na realizácii mestských záhradiek, podporujeme umelcov v duševnej tvorivej činnosti akou je písanie, nahrávanie piesní, audia aj videa, maľovanie obrazov či tvorba detských knižiek s prírodnou tematikou.

V projekte Žijem v štýle eko sa zaoberáme štúdiom technológií, získavaním hodnotných vedomostí v oblasti staviteľstva ohľaduplného voči prírode či už v mestskej, alebo vidieckej komunite. Súčasťou tohto projektu je i spoznávanie jednotlivých elementov krajiny (voda, oheň, vzduch a zem), a zároveň uvedomovanie si ich dôležitosti na pozemku. Každý z nás potrebuje miesto, kde si oddýchne, dobije baterky a kde môže byť sám sebou. Pre niekoho je takým miestom nákupné centrum, kino či „kutilská“ miestnosť, pre iného les, jazero alebo záhrada.

Projekt S deťmi za prírodou je ako stvorený pre deti, ich rodičov či starých rodičov. No tiež pre škôlky i školy, ktoré sú ochotné podieľať sa na rozvoji tohto projektu spolu s nami. Je dávnou pravdou, že deti sú naša budúcnosť. Preto je dôležité, aby vyrastali s vedomím toho, aká je príroda dôležitá pre našu existenciu. Túto myšlienku sa im snažíme sprostredkovať rozprávkami v knižkách, pri spoločenských stolových hrách, prostredníctvom divadelných dosiek alebo v tvorivých dielňach.

Projekt Tvoriwo má hravú formu. Pomocou kreatívnych slovných hier i divadelných predstavení poznávame seba samých.

Môžete nás podporiť QR platbou: 

Vzájomná podpora s:

Spoločenstvo poznania o. z.

Cieľom je podporovať a rozvíjať občiansku spoločnosť, ľudské práva, slobody, demokraciu a vzdelávanie detí, mládeže a dospelých vo finančnej a právnej oblasti.

-------------------

Vitaja – Miesto, kde som to ja. Prebuď svoje ja, rozvíjaj ho.

„Hľadala som priestor pre koučing a našla som čarovné miesto Akademie Istropolitana, kde nemecký matematik a astrológ Johannes Müller Regiomontanus prednášal o pohybe Zeme okolo Slnka už 100 rokov pred Galileom. 

Bývame v moderných bytoch, pracujeme v nových biznis centrách, nakupujeme v supermarketoch s dobrým parkovaním a medzi nimi sa presúvame obchvatom. Keď potrebujeme relaxovať nájdeme si najbližšie Fitcentrum, samozrejme tiež s dobrým prístupom autom.

Priestor je dôležitý, nájsť si svoje miesto je dôležité. Opäť, po dlhých rokoch som začala objavovať mesto, do ktorého som sa zamilovala keď som mala osemnásť. Znovu som objavila čaro historického centra.  Chvíľu som chodila akoby som bola turista, a mesto sa mi začalo prihovárať. Pocítila som potrebu stíšiť sa, a hrubé múry historickej budovy mi poskytli útočisko.

Nie je náhoda, že práve tu, v budove, ktorá má svoju minulosť som sa rozhodla zriadiť priestor, kde každý môže robiť objavy vo vlastnom vnútri a odkrývať svoju osobnú silu.

Zakladateľka kreatívneho centra Vitaja Mária Drahošová

-------------------

E-ženy

Podporuje ženy v rôznych fázach ich života. Niektoré, aj keď síce majú svoje zamestnanie a sociálne istoty, no aj tak hľadajú niečo, čo im umožní byť samými sebou. Iné, ak sa rozhodujú, či z rodičovskej dovolenky pôjdu naspäť do pôvodného zamestnania, alebo skúsia vlastný biznis. Taktiež ženy, ktoré už svoj biznis rozbehli a sú vo fáze, keď sa treba rozhodnúť, čo s ním ďalej. A prichádzajú k nám tiež ženy, ktoré už všetko toto majú vyriešené a kráčajú s nami práve preto, lebo vedia odovzdávať svoje životné skúsenosti ďalej.

-------------------

Eniesa

„Je mladá, jemne vyzerajúca dievčina s gitarou, ktorá ako jedna z mála slovenských speváčok dokáže skĺbiť jednoznačný autorský rukopis s veľkým rozsahom hlasu a napojením sa na svoju bielu akustickú gitaru. Keď zatvoríte oči pri Sandriných piesňach, budete ich cítiť a vidieť v mnohých vrstvách: prevedú vás cez ticho do hluku, cez slovenčinu do angličtiny, cez spev vtákov po hlas veľrýb i stromov a lúk… jej osobná výpoveď vás možno zavedie na miesta, ktoré poznáte. V tvorbe a vo vyzretom speve Eniesy nachádzam jemné dievča, divožienku aj starenu. A aj keď v sebe tieto „dámy“ tiež poznám, v zhudobnenom stave si na nich dokážem celkom pekne „uletieť“. Odporúčam zažiť Eniesu s Le´Murs naživo. Ideálne to môže byť na letnej akcii, kde je možné ležať na tráve – a len tak byť.“

Bibiána Grebeňová Šedivá

 

-------------------

Andrea Konečná_Ajka cakes

Žiť znamená s radosťou darovať svoje najlepšie a najtajuplnejšie vnútro iným...

 

 

 

-------------------