S deťmi za prírodou

Cieľ

Cieľom projektu je podporiť deti a dospelých pri výchove v oblasti životného prostredia. Program poskytuje priestor na kreativitu, na precvičenie a rozvoj motorických, verbálnych, poznávacích zručností.

Cieľové skupiny:

- deti a mládež,

- zamestnanci a kolektív výchovno-vzdelávacích zariadení,

- rodičia, široká verejnosť a nadšenci života v súlade s prírodou.

Opis projektu

 Súčasťou projektu je program  s názvom

Tvorivé divadielko

počas ktorého sa deti zoznámia so životom zvierat v lese.

Ďalšiu časť tvorí detské leporelo Brumko a včielky. Ide o knižku pre deti od 3 rokov. Zachytáva príbeh medvedíka Brumka, ktorý sa postupne zoznamuje s lesom a jeho obyvateľmi. Zaumieni si, že sa vydá za včielkou, ktorá mu ukáže cestu k medu.

Poslednou, avšak nie menej dôležitou časťou, je stolová hra Včelárik, pri ktorej sa deti zoznámia s prácou včelárov a čo všetko počas roka musia urobiť, aby boli ich včely zdravé, v bezpečí a produktívne. V rámci spoločenskej hry sa deti naučia pracovať s finančnými prostriedkami, využívať bártrový obchod a vzájomne spolupracovať.

Členovia nášho OZ Trikvetra aj s prípadnou pomocou priaznivcov OZ Trikvetra – v školách, materských školách, v detských domovoch, v detských kluboch, v detských centrách – po vzájomnej dohode s kompetentnými pracovníkmi realizujú program s názvom Tvorivé divadielko.
Program obsahuje:
- bábkové predstavenie Brumko a včielky,
- interaktívne rozprávanie Brumka a včielky s deťmi,
- tvorivé dielne – deti si môžu vytvoriť zvieracie postavičky z papiera na vlastné divadlo.

Dĺžka programu je 1,5 až 2 hodiny. Závisí to od počtu detí a od ich zahĺbenia sa do aktivity v tvorivých dielňach.


Tvorivé okienko

je online kanál na YouTube.
Ide o kanál DIY/do it yourself/ pre deti, vďaka ktorému si môžu deti tvoriť, kresliť, strihať, lepiť, a tým cibriť svoju motoriku a kreativitu.